Dojo Aikido-Alton Nowy Sącz

 

Szk. Podst. Nr 20 Nowy Sącz

ul. Nadbrzeżna 77

E-mail: biuro@aikidoalton.pl

Tel.: 501 596 289

© 2020 by AikidoAlton.pl

W sobotę 09 czerwca 2018 r. na hali Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu odbył się II staż aikido dla dzieci. Organizatorem imprezy było Polskie Zrzeszenie Aikido. W imprezie wzięło udział niemal 50 dzieci z klubów aikido w Gorlicach, Nowym Sączu, Limanowej, Mszany Dolnej, Podegrodzia, Brzeznej, Starego Sącza, Chomranic i Nowego Jorku. Trening prowadził instruktor aikido Tadeusz Kordeczka 2 dan, na co dzień prowadzący treningi w Mszanie Dolnej i Limanowej.

 

Po treningu, instruktorzy wręczyli certyfikaty kyu dzieciom które wcześniej zdały egzaminy.

 

Aikido dla dzieci jest niezwykle atraktyjną formą rekreacji ruchowej. Trening zawiera ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy ruchowe, ćwiczenia profilaktyki wad postawy, pady i przewroty i bezpieczne techniki obronne. Ponadto dzieci uczą się dyscypliny, odpowiedzialności oraz szacunku do innych ćwiczących.

 

Większość klubów Polskiego Zrzeszenia Aikido organizuje treningi aikido w grupach dla dzieci. Aktualny wykaz licencjonowanych instruktorów PZA oraz klubów przez nich prowadzonych, jest publikowany na stronie www.aikido-pza.com.pl.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom które włączyły się do organizacji stażu dziecięcego.

 

Więcej zdjęć....

 

11 czerwca 2018

II Staż Dziecięcy PZA

AikidoAlton.pl